Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.  M.Kemal ATATÜRK
T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 
Giriş


 

   BAĞLANTILAR
     facebook twitter     


Borçka İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık MüdürlüğüBorçka Tapu Müdürlüğü

 Müdürlük IP:04662801062

             Fax:04664151137Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler / Haber Paylaşma  >>   24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı

 

 24 Kasım Öğretmenler Günü , ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı çerçevesinde ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
.............24 Kasım 2010 Çarşamba Günü Borçka Belediye Parkındaki Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURSUN tarafından çelenk konmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımızın katılımcılar tarafından okunmasından sonra program gereği Halk Eğitim Merkezi ve  ASO Müdürlüğüne ait toplantı salonuna geçildi.
...........Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanayt Okulu Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Borçka Kaymakamı Sayın Fatih KIZILTOPRAK, Borçka Belediye Başkanı Sayın Oral Küçük , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURSUN, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldılar. Sunuculuğunu Muratlı İlköğretim Okulu'nda görevli Türkçe Öğretmeni Tülay KARİP yaptı.

...........Program gereği saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURSUN yaptı. Emekli Öğretmenler adına konuşmayı emekli öğretmenlerimizden Aliye AYGUN, göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşmayı ise İmam Hatip Lisesi Coğrafya Öğretmeni Kandemir YALÇIN yaptı. Konuşmasında özetle;

          Daha mesleğe ilk başladığımız aylarda böyle bir kutlamayla karşılaşmamız  bizleri bu kutsal mesleğe daha fazla ısındırmıştır. Bugün burada ve Türkiye genelinde yapılanlar bize bu mesleğin ne kadar kutsal ve bir o kadarda önemli olduğunu göstermektedir.

Bu kutsallık bize saygınlık kazandırdığı gibi oldukça büyük sorumluluklar da yüklemektedir. 

          Daha  2 aylık öğretmen olmamıza rağmen  bunu anlamış bulunmaktayız. Zaten ulu önder M. Kemal ATATÜRK  milleti kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir diyerek yeni nesilleri, gençleri ,dolayısıyla da cumhuriyeti bizlere emanet etmiştir. 

           Öğretmenlik damardan verilmiş bir güçtür.Aç kalmayı, açıkta kalmayı, iklimlerin değişkenliğini, mevsimlerin zorluğunu unutmaktır , Türkiye’nin her şehrinde , her köyünde  cehaletle savaşmaktır.

           Mustafa Kemal’in Kocatepe’den bakışıdır öğretmen olmak, dalga dalga sürüklemektir gençleri...  Samsun’dan karanlığın üstüne güneş gibi doğmaktır öğretmen olmak...   Önüne katıp cehaleti Ege’de sulara gömmektir. Berrak bir Türkçe’dir öğretmen olmak, diline kültürüne sarılmaktır. Ay-yıldız olup göklerde dalgalanmaktır öğretmen olmak. 

            Sözün özü bir sevdadır öğretmen olmak, yüreklerde vatan vatan atmak, damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır.
Sözleri ile konuşmasını tamamladı.

...........Adaylığı kaldırılan öğretmenlerimizin yemin töreninden sonra , şiirler okunması, Öğretmen Marşının okunması , slayt gösterisi ve ardından günün anlam ve önemi ile ilgili orıotoryo ile program sona erdi.


                          Borçka 2016 © T.C.Borçka Kaymakamlığı Resmi Web Sitesidir.  

Borçka Kaymakamlığı Gündoğdu Mahallesi Hükümet Cad. 08400 BORÇKA / ARTVİN
Telefon : ( 0 ) 466 4151030 , Fax : ( 0 ) 466 4151468